29 Mayıs 2008 Perşembe

Peynir Reklamlarında Taklitler Başladı

Pınar beyaz'ın reklamlarınaki küçük çocukların olumlu tepki alması üzerine, murat bey peynirleri de "bizim neyimiz eksik" diyerek küçük çocuklu reklam çekmişler. pınar beyaz reklamının tutmasının sebebi çocukların doğallığıydı. murat bey'de ise önüne "yala-yut" diye bir kilo peynir konmuş bir çocuk yiyor, süper diyor falan filan.. doğallıktan eser yok.
birilerinin farklı olarak öne çıkıldığını, taklitçiliğin artık iticiliğin, antipatikliğin de ötesine geçtiğini reklamcılara duyurmasının zamanı gelmiş de geçmiş anlaşılan.. harcanan emeğe ve paraya yazık..

1 yorum:

marketman dedi ki...

Kesinlikle buram buram taklit kokan ve son derece natipatik bir reklam olmuş bencede. Çocuğun oturuş şekli, mimikleri bile Pınar reklamındaki çocukların çakması resmen :)
Pınar reklamlarından ayrılan tek tarafı ise; seçilen çocuğun Pınar reklamlarındakilerin tatlılığıyla uzaktan yakından alakası olmaması. Bir kere yaş olarak Pınar reklamlarındakilerden enaz 3-5 yaş arası büyük, seneye ortaokula gitmesi muhtemel :) Sanırım Murat Peynirleri sahibinin oğlu felan seçilmiş ondan kaynaklanıyor.
Bu denli kıymetli bir mecrada yer alırken ve onca para verirken biraz daha yaratıcı olmalarını bekliyorum. Sonuçta reklamın kalitesine göre fiyat değişmiyor, süreye kadar değişiyor benim bildiğim :)